10 قدم عالی برای خودباوری

خودباوری تقریباً همان داشتن اعتمادبهنفس است اما من فکر میکنم خیلی از آن بیشتر است.
اعتمادبهنفس چیست؟ اعتمادبهنفس معمولاً با عزتنفس و اطمینان به خود مرتبط است. یعنی باور داشته باشید چیز بیشتری برای عرضه دارید و فردی ارزشمندید. قسمت عمده اعتمادبهنفس با دستاوردها و موفقیتهایی که کسب میکنید و مقداری از آن هم با نظرات دیگران به دست میآید.
اعتمادبهنفس داشتن یعنی به خودتان اطمینان داشته باشید که میتوانید از عهده هر موقعیتی که بر سر راهتان قرار میگیرد، بربیایید. این یعنی پیدا کردن آمادگی با کسب دانش و تجربه.

خانم کارآفرين معلول

اقدس ناظوری میگويد: هر سال به طور متوسط 30 هنرجو دارم که پس از کسب مهارت، کسبوکار خانگی راه انداختهاند و زندگی موفقی هم داشتهاند؛ در حال حاضر نزديک به 10 نفر در اين آموزشگاه مشغول به کار هستند. 
اقدس ناظوری معلول و کارآفرين در سن 2 سالگی به بيماری فلج اطفال مبتلا شد که همين بيماری به معلوليت جسمی و حرکتی وی انجاميد. تا 10 سالگی قادر به حرکت نبود و بعد از آن با سختی و به کمک خانواده توانست به مدرسه برود و تا سوم راهنمايی تحصيل کند؛
وی هماکنون يک آموزشگاه خياطی دارد و جزو کارآفرينان استان کرمان است.
ناظوری میگويد: در ابتدا در شرکتی مشغول کار شدم که به دلايلی، آن شرکت تعطيل شد و من بيکار شدم؛ از آن موقع بود که تصميم گرفتم که خودم کاری را شروع کنم.


کشف فرصت خلق ثروت با کارآفرینی و ارزش آفرینی‎

توضیحات : این کتاب در دو بخش تهیه شده است ؛ بخش اول اطلاعات جامع و کاملی در مورد کارآفرینی و مباحث مربوطه به زبانی ساده و موثر و بخش دوم زندگینامه و دیدگاه های تعدادی از کارآفرینان برتر کشور ، چرا که بنده معتقدم مطالعه زندگی این افراد و شنیدن مصائب و سختی های موجود در راه رسیدن به هدف ، خود بهترین نمونه عملی و اجرا شده مطالب اینگونه کتابها می باشد که توسط عده ای به فعل خواستن رسیده است. خواندن این کتاب را به تمام کسانی که در رویای کارآفرینی و داشتن شغلی مستقل می باشند و به دنبال راهنمایی مفید


ماجرای اشتغال ۱۰۰۰ نفر توسط ۲ بانوی کارآفرین

۲ مرکز تعاونی آموزش عالی علمی ـ کاربردی مقصد بازدید معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران بود که رمز موفقیت این ۲ مجموعه تعاونی برخورداری روحیه تعاونی و اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر توسط ۲ بانوی کارآفرین است.


شرایط ویژه سربازی برای فعالین شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام شد

شرایط ویژه سربازی برای افراد فعال در شرکتهای دانشبنیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی گفت: مهمترین فعالیت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، تدوین و اجرای برنامههای حمایتی از شرکتهای دانشبنیان است و طی چند سال گذشته، مشکلات مختلف شرکتهای دانشبنیان مورد توجه این معاونت بوده و اقداماتی مانند تهیه لایحه حمایت از شرکتهای دانشبنیان و پیگیری تصویب و اجرای آن عملی شده است.


9 غول فن آوری که زاکربرگ کشورشان هستند / موفق، جوان و ثروتمند!

درسال 2007 مارک زاکربرگ درحالیکه فقط 23 سال داشت. توانست بوسیله فیسبوک که آن را در خوابگاه دانشگاه خلق کرد، به یکی از جوانترین میلیاردرهای جهان بدل شود و اکنون در سن 31 سالگی ارزش سهام زاکربرگ در فیسبوک بیش از 9 میلیارد دلار است و دارایی وی 33 میلیارد دلار تخمین زده میشود.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، زاکربرگ مطمئنا یکی از برجسته ترین کارآفرینان دنیا محسوب میشود، ولی کارآفرینان جوان زیادی در جهان هستند که با ایجاد شرکتهایی در حوزه فنآوری به موفقیتهای بزرگی دست یافته اند.


ایجاد «خلاقیتکده‌ شریف» در دانشگاه صنعتی شریف

رئیس پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف از ایجاد «خلاقیتکده شریف» با هدف شناسایی استعدادهای نونهالان با روشهایی علمی در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر احمدیان، با اعلام این خبر اظهار کرد: خلاقیتکده شریف با ارائه تکنیکهای علمی و کاربردی در جهت شناسایی، سنجش، ارتقاء و تقویت خلاقیت نونهالان و دانشآموزان تلاش دارد تا زمینه تربیت نسلی هوشمند و سالم را برای در دست گرفتن سکان رهبری جامعه فراهم آورد.


بررسی برنامه درسی رشته کار آفرینی فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد

در نهمین جلسه کارگروه هنر شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم انسانی برنامه رشته های اقتصاد هنر و کارآفرینی فرهنگی در مقاطع کارشناسی ارشد بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جلسه کار گروه هنر شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی به ریاست دکتر مجید سرسنگی در محل خانه هنرمندان برگزار شد.


جلسه پرسش و پاسخ تحقیقات انرژی های نو

جلسه پرسش و پاسخ تحقیقات انرژی های نو با حضور پرفسور علی اکبر اکبرزاده استاد دانشگاه RMIT  استرالیا . مکان : تالار اجتماعات مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری (سرافرازان 9) زمان : شنبه 94/05/24 ساعت 10 صبح . در حاشیه همایش : ارائه مشاوره تحصیلی به دانشجویان علامند به کار و تحصیل در دانشگاه های خارج کشور


مقدمه‌ای پيرامون مهندسی ارزش

تاريخچه

از سال 1961 که لارنس مايلز در کتاب ًروش های فنی تحليل و مهندسی ارزش ً ، تحليل ارزش را همچون ديدگاهی خلاق و سازمان يافته در جهت شناسايی و حذف هزينه های غير ضروری ، تعريف کرد تا سال 1995 که ساکسنا و کريشنان کتاب ً مهندسی ارز ش در مديريت پروژه ً را منتشر نمودند ، مهندسی ارزش به صورت يک روش فنی پذيرفته شده در فعاليتهای طراحی و اجرايی در بيشتر کشورها تثبيت گرديد و رسميت يافت ، به طوری که بسياری از دست اندرکاران عرصههای اجرايی به ويژه طراحان ، پيمانکاران و کارفرمايان با مفاهيم و روش های فنی مهندسی ارزش آشنا شدند.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحات