9 غول فن آوری که زاکربرگ کشورشان هستند / موفق، جوان و ثروتمند!

9 غول فن آوری که زاکربرگ کشورشان هستند / موفق، جوان و ثروتمند!


تاریخ خبر : ۲۸-۰۵-۹۴    امتیاز: 0 از 5  ( مجموع آرا : 0)

درسال 2007 مارک زاکربرگ درحالیکه فقط 23 سال داشت. توانست بوسیله فیس‌بوک که آن را در خوابگاه دانشگاه خلق کرد، به یکی از جوانترین میلیاردرهای جهان بدل شود و اکنون در سن 31 سالگی ارزش سهام زاکربرگ در فیس‌بوک بیش از 9 میلیارد دلار است و دارایی وی 33 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، زاکربرگ مطمئنا یکی از برجسته ترین کارآفرینان دنیا محسوب میشود، ولی کارآفرینان جوان زیادی در جهان هستند که با ایجاد شرکتهایی در حوزه فن‌آوری به موفقیت‌های بزرگی دست یافته اند.


در این مطلب قصد داریم به معرفی این افراد و موفقیت‌های آنها بپردازیم.

 

1-پاول دورف یک شبکه اجتماعی محبوب به نام "وی کی" را در روسیه راه اندازی کرده است. دورف 30 ساله از زمانیکه شبکه اجتماعی وی در روسیه گوی سبقت را از فیس‌بوک ربود زاکربرگ روسیه لقب گرفته است.


متاسفانه وی سال گذشته مجبور شد از روسیه فرار کند و مدعی شد که دولت سعی دارد کنترل شرکت وی را در اختیار بگیرد. وی پس از خروج از روسیه اپلیکیشن پیامرسان نام آشنای "تلگرام" را راه اندازی کرد. براساس آخرین آمارها کاربران ایرانی در رده دوم بیشترین کاربران تلگرام در جهان قرار دارند.

 

2- پاتریک و جان کالیسون به همکاری یکدیگر شرکت پرداخت "استرایپ" را در ایرلند به راه انداخته اند. به دلیل موفقیت شرکت پرداخت استرایپ لقب مارک زاکربرگ ایرلند به این دو برادر که هر دو 26 سال دارند داده شده است. البته آنها اکنون در منطقه فن آوری خیز سیلیکون ولی در سانفرانسیسکو زندگی می‌کنند. شرکت استرایپ اخیرا قراردادی به ارزش پنج میلیارد دلار برای پشتیبانی از سیستم پرداخت اپل امضا کرد.

 

3- کوئک سیو روی اپلیکیشن فروش "کاروسل" را که محبوبیت خارق العاده‌ای را در سنگاپور بدست آورده، راه اندازی کرده است. سیو روی 28 ساله برای راه اندازی "کاروسل" اپلیکیشن فروش کالا یا خدمات از دانشگاه انصراف داد.

 

4- یوشیکازو تاناکا شبکه اجتماعی "اس ان اس گری" (SNSGree) را در ژاپن راه اندازی کرده است. دارایی خالص تاناکا هم اکنون یک میلیارد و 700 میلیون دلار برآورد می‌شود. تاناکا شبکه اجتماعی خود را در سن 26 سالگی به صورت کاملا غیرجدی به راه انداخت. درسال 2010 تاناکا در سن 33 سالگی به جوانترین فردی که توانسته یک شرکت ثبت شده در بازار اول بورس توکیو را تاسیس کند.

 

5- مایکل لیت 28 ساله شبکه بازاریابی ویدئویی "ویدیارد" را در کانادا ایجاد کرده است. مایکل لیت ویدیارد را در سال 2010 به عنوان یک پروژه پایان تحصیل در دانشگاه واترلو ارائه داد. این شرکت امروز یکی از برترین شرکتهای اینترنتی بازاریابی در کانادا است و ارزش آن 26 میلیون دلار برآورد می‌شود.

 

6- دانیل اک موسس و مدیرعامل اپلیکیشن موسیقی آنلاین "اسپوتیفای" در سوئد است و در سال 32 سالگی 400 میلیون دلار دارایی دارد. اسپوتیفای اولین شرکت ثبت شده توسط دانیل اک نیست و وی پیشتر شرکتهایی را به eBay و ترید دابلر فروخته است.
 

7- اوستاوو کائتانو 33 ساله یک شرکت توزیع بازیهای موبایلی را که در سال 2004 در برزیل تاسیس کرده بود اکنون به بزرگترین پلت فرم بازی‌های ویدئویی آنلاین در آمریکای لاتین به نام "سامباتک" تبدیل کرده است.

 

8- مبارک موییکا کنیایی زمانیکه که تنها 16 سال داشت.اولین شرکت خود را با قراردادی شش رقمی به فروش رساند. موییکا که اکنون 20 سال دارد مدیرعامل شرکت نرم افزارهای تجاری "زاگاس" است. وی در سن 16 سالگی شرکت "هایپسنچری تکنولوژی" را که یک شرکت وب‌هاست بود تاسیس و با یک قرارداد شش رقمی به فروش رساند. وی سپس یک بورسیه تحصیلی سخاوتمندانه برای دنبال کردن کارآفرینی از دانشگاه هاروارد دریافت کرد.

 

9- دیپاک راویندران برای راه اندازی شرکت جستجوی موبایلی اینوز از دانشگاه انصراف داد. راویندران و سه تن از هم‌ دانشگاهیان وی در سال 2008 از دانشگاه کانور انصراف دادند تا شرکت اینوز را تاسیس کنند. شرکتی که به کاربران این امکان را می‌دهد که بوسیله پیام کوتاه در گوگل یا ویکی پدیا جست‌وجوی کنند.

 

این امکان در کشوری همچون هند که ضریب نفوذ اینترنت در آن پایین است بسیار حائز اهمیت است. راویندران سال گذشته از اینوز خارج شد و سرویس لوک‌آپ را برای ارتباط کاربران تلفن همراه با مشاغل محلی ایجاد کرد.

منبع : ایسنا


پرتال کارآفرینی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری