اهمیت موضوع اشتغال در برنامه ششم توسعه

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک نشست خبری از بهرهبرداری 558 تعاونی با اشتغالزایی 18 هزار نفر در هفته تعاون خبر داد و گفت: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 9538 تعاونی تاسیس شده که برای 151 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است. سیدحمید کلانتری با اشاره به بهرهبرداری از 158 تعاونی در هفته تعاون  افزود: از این تعداد 134 تعاونی در حوزه مسکن، 131 تعاونی در حوزه خدمات و 124 تعاونی در حوزه کشاورزی است.


توسعه استان‌ها نیازمند ایجاد کانون‌های کارآفرین

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز 22 میلیون شاغل داریم و همچنین دارای چهار و نیم میلیون فارغ التحصیل تاخیری در جامعه هستیم. علی ربیعی در جلسه مشترک شورای اداری و کارگروه اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه معتقدیم باید شرایط کشور تا سال 1400 به رشد هشت درصد برسد، تا دچار بحران اساسی نشویم، افزود: هر یک درصد رشد اقتصادی برای 100 هزار نفر اشتغالزایی ایجاد میکند. در حال حاضر با رشد بدون اشتغال در کشور مواجه هستیم و در آغاز دولت نیز با 56 درصد کسری رشد از برنامه مواجه بودیم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت و بدنه اجرایی آن باید بصورت مضاعف کار کنند، خاطرنشان کرد: تورم قاتل هر نوع برنامهای است و قیمت تمام شده شغل نیز در کشور بسیار وحشتناک است. 


3 اشتباه در انجام مصاحبه با مشتری

1. فقط آنچه را که میخواهید میشنوید.بعضی افراد را میبینم که با اعتقاد قوی به چیزی که دوست دارند/ندارند به مصاحبه میروند. وقتی آنها پس از مصاحبه یادداشت برداری میکنند، به صورت معجزه آسایی هرآنچه که شنیدهاند با آنچه که باور دارند یکی میشود. ذهنهای ما فیلترهای شگفتی هستند. پیش از انجام مصاحبه دستور کار خود را بیرون اتاق بگذارید. یک راه برای حل این وجود دو نفر برای هر مصاحبه است- یکی بپرسد و دیگری یادداشت بردارد.


معرفی کتاب جدید در رشته کارآفرینی

کتاب "مبانی کارآفرینی و اصول کسب و کار" تالیف دکتر حسن عباس زاده می باشد که با راهنمایی و مقدمه پروفسور سید مهدی الوانی توسط انتشارات دانشگاهی گهواره  منتشر شده است.

 

 

 


مرتضي سلطانی، خالق برند زر ماکارون

 

http://entrepreneurship.aiau.ir/News/PublishingImages/1391/85101_811.jpg

مرتضي سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر و خالق برندهای معتبری چون زر ماکارون است.

خلاقیت: مرتضی سلطانی یکی از نمونه های مثالی مردان خودساخته این سرزمین است و البته، خطه مرکزی ایران زمین در طول تاریخ، فرزندان بزرگ و خودساخته معروفی را معرفی کرده که از آن جمله می توان به بزرگانی چون امبیرکبیر، پرفسور حسابی و دکتر قریب و دیگر بزرگان این سرزمین اشاره کرد.
او سختی های فراوانی کشید اما در دامن پاک مادری پرورش یافت که در دل آن رنج طاقت سوز، انسانی مستقل و متکی به نفس را پرورد که پله های ترقی را یکی یکی طی کرد و به موفقیت رسید.


زندگینامه پروفسور لطفی‌زاده

 

تمامی لوازم پیرامون ما که از اندکی هوشمندی و توانایی محاسبه برخوردار باشند بر اساس منطق فازی که از ابداعات دانشمند برجسته ایرانی، پروفسور لطفیزاده است، طراحی شدهاند. این منطق جهان علم و صنعت را دگرگون ساخته و بین بله و خیر (منطق کلاسیک ارسطویی) منطق «شاید» را که تا سال 1970 ماشین و کامپیوتر از تشخیص آن عاجز بودند،  ارائه کرده است. به طور مثال در ماشینهای لباسشویی با سیستم كنترل اتوماتیك فازی، ماشین میتواند ضمن برآورد مقدار و تشخیص جنس لباسها میزان تمیزی و چرکی آنها را حدس زده و بر اساس یافتههای خود حرارت آب، مقدار آن و نیز سرعت چرخش ماشین را تعیین كند.


چگونه کودک خلاق داشته باشیم!

خانواده یکی از عوامل بسیار مهم در رشد و پرورش خلاقیت کودکان محسوب می گردد که نقش مهمی در شکوفایی خلاقیت های کودکان دارد. از آنجا که کودک حساسترین مراحل رشد خلاقیت را در محیط خانه سپری میکند، محیط مناسب خانوادگی، شیوه و نگرشهای صحیح فرزندپروری در رشد و شکوفایی خلاقیت سهم مهمی ایفا میکند.


عنصرهای مهم در جذب مشتری

ایجاد ارتباط ارزشمند با دیگران منافع زیادی دارد. افرادی که روابطی گرم برقرار میکنند، با مشکلات کمتری مواجه میشوند و از ارتباطات خود بیشتر لذت میبرند. با اینوجود، ایجاد چنین روابطی با دیگران نیازمند گذر از رگبار نشانهها و پیامهایی است که هر روز مردم را بمباران میکنند. منظور ما تبدیل شدن به یک ارتباط برقرار کننده و همدل موثر است، مهارتی که میتوانید به خود بیاموزید و از یادگیری آن خوشنود شوید.


چگونه خلاقیت را در سازمان شکوفا کنیم؟

زمانیکه صحبت از نوآوری میشود، بسیاری از مدیران اجرایی اهمیت بالایی برای تنوع ایدهها و تغییرپذیری قائل میشوند. آنها سیستمهای تعریفشدهای برای خلق ایدهها و ارائه دادن آن به ردههای بالاتر ایجاد میکنند. حتی شرکتهای فاقد مکانیزم رسمی اغلب کارکنان را در مسیر کسب تجربه بدون ترس از شکست و سرزنش، تقویت میکنند. این رویکرد از این دیدگاه سرچشمه میگیرد که نوآوری یک فرآیند از پایین به بالا است: مدیران باید بذرهای امید بسیاری بکارند تا هزاران گل شکوفا شود.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحات