ایده ها از کجا نشات میگیرند؟ (بخش اول)

ایده ها از کجا نشات میگیرند؟ (بخش اول)


تاریخ خبر : ۳۰-۰۸-۹۴    امتیاز: 0 از 5  ( مجموع آرا : 0)

۱- دنیایی که در آن زندگی میکنید .

ایده های هستند که در طول روز بصورت اتفاقی و فی البداهه به ذهن شما خطور میکنند . یکی از وسایل آشپزخانه تان میتونه یه کار دیگه هم انجام بده  ، در مسیر صبحگاهیتان یک موقعیت تبلیغاتی وجود داده که خیلی مورد استفاده قرار نگرفته، و یا یک بخش از نرم افزار که میتواند راندمان کاری را بالا میبرد .
ما تمایل داریم که در مسیر زندگیمان به سرعت حرکت کنیم و هر چیزی رو همون طوری که هست قبول کنیم ، اما وقتیکه سرعتتون رو کم کنید  و شروع به سوال کردن در مورد چیزهای که در اطرافتان هستند میکنید ، متوجه میشوید الهاماتی به شما شده است .

خیلی از ایده ها را کنار خواهید گذاشت — گران هستند یا جامعه هدف آنها به اندازه کافی بزرگ نیست– اما یکبار که به دنیای اطرافتان بعنوان یک بازار فرصتها آن هم بدون هیچگونه محدودیتی نگاه کنید مصمم میشوید تا چند ایده مستعد و قابل اجرا را پیدا کنید .

۲- ایده های بدی که دارید

برخی از ما ذاتاً سرشار از ایده هستیم . ایده های زیادی در تمامی طول روز بوجود می آوریم .به بعضی از اونها به خاطر غیرواقعی بودنشون میخندیم ، مابقی رو هم به خاطر بی معنی بودنشون بی خیال میشیم . شما متوجه خواهید شد بیشتر از آنکه ایده های بد دارید ایده های خوب با پتانسیل های عالی هم خواهید داشت .

یک یادداشت را بر روی موبایل یا نوت بوک تان همیشه باز داشته باشید و هر ایده ای که دارید بنویسید . اهمیت نداره که ایده احمقانه به نظر برسه یا اینکه خیلی پر زرق و برق باشه . گهگاهی که به نوشته هایتان رجوع میکنید ممکنه جنبه های قابل تحقق و قابل دستیابی بیشتری رو ، از اونها ببینید .

خوندن این لیست برای دیگران میتونه نقطه شروع برای گفتگو و توسعه طرح اولیه به موارد معقول و منطقی باشه .تنها راهی که میتونه تضمین کنه ایده شما دزدیده نمیشه اینه که بی خیال ایده بشید !!!

۳-همکاری

بعضی وقتها ایده ای رو نمیتونید کاملش کنید.یا هنوز تکامل نیافته است ،خوب پس مطرحش کنید .برخی از بهترین اختراعات جدید دنیا ماحصل تلاش یک نفر نیستند و نتیجه یک کار گروهی هستند .گفتگو با افرادی که در زمینه فعالیت شما هستند ، حتی اگه با اونها از طریق اینترنت و در نقطه ی دیگه ای از دنیا در ارتباط هستید ، میتونه بهترین مشوق و محرک برای شما باشه  .

برای قرار ملاقات های رسمی یک قرارداد عدم افشای اطلاعات به همراه داشته باشید ولی در کارگروهی هیچ حد و حصری قائل نباشید . افراد زیادی سالیان سال  راه های رسیدن به موفقیت را پیدا کرده اند.

پرتال کارآفرینی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری