برگزاری پیش رویداد اقبال استارت آپ ویژه اساتید گروه برق

در تاریخ 23/2/95 پیش رویداد اقبال استارت آپ ویژه اساتید و مربیان گروه برق و رباتیک موسسه اموزش عالی برگزار گردید.

در این جلسه مسائل مربوط به برگزاری و چگونگی یک استارت آپ توسط آقای دکتر نصیری و جناب مهندس امیری بیان و  و اساتید گروه برق نیز مواردی را در جهت هرچه بهتر برگزاری رویداد اصلی بیان نمودند.


دومین پیش رویداد اقبال استارت آپ

دومین پیش رویداد اقبال  استارتآپ ویزه دانشجویان معماری شهرسازی ارتباط تصویری برگزار می شود

زمان:شنبه   25/2/95 ساعت 13

مکان:سالن همایش موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری

شرکت جهت کلیه دانشجویان آزاد می باشد

 


برگزاری اولین جلسه هماهنگی رویداد startup برای اساتید

اولین جلسه هماهنگی رویداد startup،در روز سه شنبه 24/1/95 در محل سالن همایش موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری؛ و به منظور آشنایی و نیز اخذ نظرات و پیشنهادات اساتید محترم، برای اساتید گروه های معماری، شهرسازی و گرافیک برگزار گردید.سه روز پرکار استارت اپ اقبال

سه روز پرکار تلاشگران رویداد استارت آپ ویکند اقبال با انتخاب تیمهای برتر در تاریخ 14/12/94به پایان رسید و جوائزتیمهای برتر توسط مسئولین موسسه اقبال لاهوری اهداء گردید....در این رویداد 5 تیم برگزیده به رقابت پرداخته و پس از ارائه موضوعات نو و ایده های برتر توسط داوران موضوعات بررسی و 2 تیم برگزیده انتخاب گردید....

پنج تیم راه یافته به مرحله اول:                                                             دو تیم برگزیده:

1-تولید برق رایگان با امواج الکترو مغناطیس                                  تیم اول:پاکسازی ارگانیک

2-یار دانشجو                                                                             تیم دوم:تبدیل زیر نویس به متن

3-شاخه

4:تبدیل زیر نویس به گفتار

5-پاکسازی ارگانیک

 

 


eqbal startup weekend

eqbal startup weekend

آموزش راه اندازی کسب و کارهای نوپا در 54 ساعت   تاریخ برگذاری: 12/12/94

در حوزه های:

1:شهری 2:ارتباطات 3:شهر هوشمند

ثبت نام به مناسبت روز مهندس تا تاریخ 10/12/94 مبلغ 590000ریال ----      برگزاری پیش رویداد به صورت رایگان در تاریخ های 26/11/94 و 29/11/94  محل برگزاری:مشهد -بلوار پیروزی -میدان حر -سرافرازان 9 -موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری..

ثبت نام جهت دانشجویان موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به مناسبت روز مهندس به مبلغ 150000ریال...محل ثبت نام دفتر مشاوره

جهت ثبت نام به لینک ذیل مراجعه شود:

http://startup.eqbal.ac.ir

 جهت اطلاعات بیشتر با شماره های 09151450612  تماس حاصل گردد

 


17 مدل درآمد برای طراحی استارتاپ‌ها

 • هیچ مدل درآمد جامعی نیست که بتوان به هر کسب و کاری تجویز کرد.
 • موفقیت یک مدل جریان درآمد برای یک کسب و کار به معنای مناسب بودن آن برای بقیه کسب و کارها و حتی کسب و کارهای مشابه نیست.
 • بدون یک مدل درآمد خوب شکست خواهید خورد ولی با یک مدل درآمد خوب لزوما موفق نخواهید شد. جریان درآمد خوب، شرط لازم و نه کافی برای موفقیت یک کسب و کار است.
 • هر کسب و کاری می‌تواند به فراخور راهبردهایش مدل‌های درآمدی مختلفی را در طی زمان تجربه کند. بنابراین هیچ گاه از تغییر مدل درآمد خود نترسید.
 • برای کسب و کار نوپای‌تان تنها یک مدل درآمد داشته باشید، بعدا برای جبران کاستی‌ها و استفاده از فرصت‌های دیگر می‌توانید از چندین مدل درآمد به صورت همزمان استفاده کنید.
 • مدل های درآمدی که در ادامه بیان می‌شوند، نسخه‌های غیرقابل تغییری نیستند، آنها را تغییر دهید، ترکیب کنید و سعی کنید از آنها الهام گرفته و در صورت امکان نوآوری داشته باشید.

4راه برای خلق ایده کسب و کار

برای خلق یک ایده کسب و کار جدید می‌توانید از گام‌های زیر پیروی کنید:

 1. موضوع کسب و کار خود را انتخاب کنید.
 2. از بین مدل‌های موجود کسب و کار یکی را انتخاب کنید.
 3. با یک تحلیل از نقاط قوت، نقاط ضعف و شناخت فرصت‌ها و تهدیدها به نوآوری در یکی از کانون‌های ایده‌آفرینی بپردازید.
 4. مدل کسب و کار خود را با مشتری بسنجید.

10دلیل برای حضور شما در رویداد استارتاپ ویکند

 

 • یادگیری کار تیمی: با هم کار کنید، هیچ کسب و کار موفقی، بدون داشتن یک تیم خوب شکل نخواهد گرفت. در این رویداد بیش از آنچه فکر می‌کنید مهارت کار تیمی را یاد خواهید گرفت.

 


چرا زنان کمتر از مردان در دنیای کارآفرینی حضور دارند؟

با نگاه به جمعیت زنان کارآفرین در ایران متوجه می‌شویم که متاسفانه با وجود افزایش زنان تحصیل کرده در مقاطع عالی، آنها نتوانسته‌اند سهم چندانی در دنیای کارآفرینی به خصوص کارآفرینی در زمینه فناوری اطلاعات و یا کسب و کار های اینترنتی به دست بیاورند.


ورود مگس ها به دنیای کارآفرینی جهان

مگس ها که برای بسیاری از مردم جهان آفت و عامل آزار و اذیت به شمار می‌روند، آیا می‌توانند یک راهکار محیط‌زیستی کارآمد برای برخی از بزرگترین مشکلاتی باشند که امروزه جهان با آن روبرو است؟


قوانین و معاهدات بین المللی و داخلی در زمینه حقوق مالکیت فکر

از دو قرن پیش تمایل کشورها برای متحدالشکل کردن قوانین داخلی و بین المللی در زمینه حمایت از مقولات مربوط به مالکیت فکری افزایش یافت و این مسئله را می توان نتیجه شکست نمایشگاه بین الملی اختراعات و ابداعات وین 1873 دانست. به دنبال این اتفاق، چند کنگره برگزار شد و نهایتا کنوانسیون پاریس به تصویب رسید که سرآغاز تدوین مقررات بین المللی در حوزه مالکیت فکری شد. کنوانسیون برن در سال 1886 و کنوانسیون رم در سال 1961 برای حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری به امضا رسید. برای حمایت از حقوق مالکیت صنعتی، کنوانسیون پاریس در سال 1883، معاهده همکاری ثبت اختراع در سال 1970 و موافقت نامه جنبه های تجاری حقوق مالکیت فکری یا تریپس منعقد شد.


برگزاری همایش هفته پژوهش

روز چهار شنبه مورخه 25/09/94در سالن همایش موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری همایش هفته پژوهش  با شرکت و حضور مدیران ارشد..اساتید..دانشجویان موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری برگزار و از دانشجویان برتر در دوره ها و رشته های مختلف تقدیر و به رسم یادبود لوح  و جوائزی اهداء گردید..


چهل حدیث گهربار درباره کار و همت

 

حدیث,احادیث,حدیث درباره همت و کار

حدیث (1) پيامبر صلى‏ الله ‏عليه‏ و‏ آله :

طَلَبُ الْحَلَالِ فَرِيضَةٌ عَلَى كُلِّ مُسْلِمٍ وَ مُسْلِمَة
کار کردن برای کسب روزی حلال بر هر زن و مرد مسلمان واجب است
جامع الاخبار (شعیری) ص


زندگانی امام رضا (ع) / از ولادت تا شهادت

نامهاى امامزندگانی امام رضا (ع) / از ولادت تا شهادت
امام رضا(ع) در سال 148 هجرى قمرى يعنى حدود (1250) سال پيش در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر ايشان امام موسى بن جعفر(ع)، يعنى امام هفتم شيعيان و مادرشان بانويى بزرگوار و خردمند به نام (تكتم) يا (نجمه) بود. امام رضا(ع) در همان سالى زاده شد كه پدربزرگ ايشان، يعنى حضرت امام جعفر صادق(ع)، به شهادت رسيد.نامه رهبر انقلاب به عموم جوانان در کشورهای غربی

در پی حوادث تروریستی اخیر در فرانسه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نامه‌ای خطاب به عموم جوانان در کشورهای غربی نوشتند. رهبر انقلاب در این نامه تأکید کردند: «من ایمان دارم که تنها شما جوانهایید که با درس گرفتن از ناملایمات امروز، قادر خواهید بود راه‌هایی نو برای ساخت آینده بیابید و سدّ بیراهه‌هایی شوید که غرب را به نقطه‌ی کنونی رسانده است.


جملات طلایی از رهبر انقلاب درباره دانشجو

-دانشگاه باید بتواند یک جنبش نرم‌افزاریِ همه‌جانبه و عمیق در اختیار این کشور و این ملت بگذارد تا کسانی که اهل کار و تلاش هستند، با پیشنهادها و با قالبها و نوآوریهای علمیِ خودی بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکّرات و ارزشهای اسلامی را بالا ببرند. ۱۳۷۹/۱۲/۰۹

 

 

 


تاریخ ایرانی 16 آذر 1332؟؟؟؟

در روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در پی یورش نیروهای امنیتی و گارد به دانشکدۀ فنی دانشگاه تهران و درگیری میان آنان و دانشجویان، سه دانشجوی این دانشگاه به نام‌های آذر شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی کشته و گروه دیگری مجروح و بازداشت شدند.


روان شناسی مذاکره در بازاریابی

مسئولان یک بنگاه تولیدی یا تجاری ، در مقام خریدار یا در مقام فروشنده ، مذاکره کننده نیز هستند . هر فردی که در زمینه های تجاری فعالیت می کند . خواه نا خواه در شرایطی قرار می گیرد که باید برای متقاعد کردن طرف مقابل یا ترغیب او به خرید ، مذاکره کند . در زمینه های تولیدی ، خدماتی و مالی نیز همین وضع صدق می کند.


   1  2  3  4  5